USG genetyczne płodu w II trymestrze ciąży (18-22 tydzień ciąży)
to drugie badanie, w którym wspólnie z rodzicami przyglądamy się uważnie anatomii dziecka. Dokonujemy pomiaru długości kości nosowych oraz pomiaru grubości fałdu karkowego. Oglądamy jak rozwija się mózg, kości czaszki, buzia dziecka; szczegółowo badamy budowę i pracę serca, oceniamy brzuszek, nerki, kręgosłup, rączki, nóżki, sprawdzamy prawidłową budowę pępowiny i łożyska oraz ilość płynu owodniowego. Oceniamy wagę dziecka. Jeśli Maluszek będzie z nami współpracował (tj. nie odwracał się do nas plecami) uda nam się podglądnąć go w technice 4D, a zwłaszcza jego buzię i zachowania. Wtedy będzie też możliwe wykonanie dla Państwa ujmujących zdjęć w systemie 3D. Film na płycie DVD nagrywany jest z fragmentów badania USG w systemie 4D. Każde badanie USG dokumentujemy dla Państwa wynikiem opisowym.
USG genetyczne płodu w III trymestrze ciąży (28-32 tydzień ciąży)
to nasze ostatnie tak szerokie i wspólne podglądanie Maluszka. Tym razem skupiamy się na tym, czy dobrze czuje się w brzuchu Mamy. Sprawdzamy przepływ krwi w tętnicy pępowinowej i tętnicy środkowej mózgu, oceniamy przepływy w sercu. Szacujemy ilość wód płodowych i stopień dojrzałości łożyska. Ponownie wykonujemy przegląd narządów wewnętrznych Malucha. Dokonujemy pomiarów w celu oceny wagi dziecka. I znów podglądamy Go w 3 D / 4 D, jeśli tylko będzie chciał się nam pokazywać!
Kolejne badania USG w 3 trymestrze ciąży aż do samego porodu będą już badaniami przesiewowymi oceniającymi samopoczucie dziecka, jego prawidłowy przyrost, ilość wód płodowych, strukturę łożyska i położenie. O terminach takich badań dowiecie się Państwo od swoich lekarzy prowadzących ciążę.